Get Care

Botoks

Alın kırışıklık önleme, giderme

Göz çevresi kırışıklık önleme, giderme

Botoks Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir toksindir. Mimik kaslarının kasılmasını durdurarak geçici etki gösterir. Yaklaşık 3-6 ay sonra, yeni sinir kas yapısı gelişerek, kas hareketi tekrar başlamaktadır. Aynaya baktığınızda mmik çizgilerinin oluştuğunu farkettiğiniz andan itibaren botoks uygulaması yapılabiliir.

 

Botoks Hangi Bölgelere Yapılır ?

  • Kaş arası kırışıklık önleme, giderme
  • Alın kırışıklık önleme, giderme
  • Göz çevresi kırışıklık önleme, giderme
  • Burun gülme kırışıklığı (bunny lines) önleme, giderme
  • Kaş kaldırma
  • Diş sıkma problemlerinin önlenmesinde, yüz ovalinin yeniden sağlanmasında (masseter botoksu)
  • Gülüş sırasında diş etlerinin görünmesinin önlenmesinde (gummy smile)
  • Koltuk altı, el ve ayak terlemelerine güvenle uygulanabilir.

Botoks işlemi ortalama 5-10 dakika süren çok kısa bir işlemdir. Tedavi alanında, bellirlen noktalara, küçük iğneler yardımıyla deri altına enjeksiyon yapılır.Botoksun etkisi yapıldıktan 3 gün sonra etkisi başlar ve 7-15 günde tam olarak ortaya çıkar. Botoks yapıldıktan yaklaşık 10-15 gün sonra kontrol edilerek, yetersiz olan bölgeler veya asimetriler düzeltilir.

İşlemin yapıldığı gün çok eğilip kalkmamalı, uygulama yapılan alanlara masaj yapılmamalı, duş alınmamalıdır.

 

Aminoglikozid, Ca kanal blokeri (tansiyon ilacı), penisilamin, kinin, magnezyum ve siklosporin kullananlarda botoks etkinliği azalır. Kas hastalığı olanlara, hamile ve emzirenlere, botoks yapılacak alanda aktif enfeksiyonu olanlara işlem uygulanmaz.

Botoks sonrası, Göz çevresi ve alın işlemlerinde; geçici olarak kaş, göz kapağı düşüklüğü ve çift görme gibi yan etkiler olabilir. Çok nadir olan bu yan etkiler, 1-2 ay içinde kendiliğinden geriler. İşlemin etkisinin geçmesini beklerken, özel göz damlaları kullanılarak, yan etkilerin verdiği rahatsızlıklar giderilebilir.

Botoksun kaş arası ve alın uygulamaları sonrasında kaşlar yükselir. Bu durum kişinin kaş yapısıyla alakalıdır. Kaşların yükselmesi genellikle genç ve dinamik bir görünüm verir. Ama bazılarında kaşlar gereğinden çok yükselerek, rahatsız edici bir görünüme sebep olur. Botoks öncesi alın hareketi yaptırılırsa, kaşların ne kadar yükseleceği önceden anlaşılabilir. Kaş üstüne az miktarda botoks konularak, kaşların aşırı yükselmesine engel olunabilir.

Aspirin ve ağrı kesiciler, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay kullananlarda morarma riski yüksektir.  Mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu maddelerin alınmamasında fayda vardır.

19%

lower odds of premature death for adults with a primary care provider

67B

would be the annual amount US save If everyone saw a primary care provider

33%

adult with a primary care saves, over people who only see specialists

Our Care

Personal Care To Fit Your Needs

A family medicine doctor provides continuing, comprehensive health care for your entire family, from newborns to grandparents. Internal medicine specialists focus on adult medicine and specialize in the prevention and treatment of adult illness, including: diabetes, hypertension, cholesterol problems, arthritis and acute problems such as bronchitis and pneumonia.

 

Our doctors are committed to providing personalized care by focusing not simply on treatment but on prevention, health education and the well-being of the whole family.

Hear Our Story

Trusted Expertise

Primary care doctors are health experts uniquely trained  to guide you through all stages of life.

24/7 Care

We’ve got you covered with same day care at our clinics, as well as quick access to your medical information online. 

For Everyone

Certified family physicians, internists, physician assistants and nurse practitioners, we have a team of experts for you.

Treatment

Our Primary Care Includes